1.JPG

 

Mei
Musta  Zanmei 210 mm
Hamon

Hada

Nowoczesny damast
Wymiary [cm]

• Całkowita długość
350 mm
• Długość ostrza
210 mm
• Szerokość przy habaki 47 mm
• Krzywizna

 

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1  

Oferowany nóż kuchenny Mcusta Zanmai 210 mm to najnowsza generacja noży z zastosowaniem tzw. nowoczesnego damastu. Bazowa stal to VG 10, która choć zaliczana do stali nierdzewnych ma 1 % węgla. Ten czynnik powoduje, że stal jest bardzo twarda, pozwala na nadzwyczajne naostrzenie oraz wydłuża cykl pomiędzy ostrzeniami. Więcej danych technicznych przedstawiono w Artykule n/t noży Mcusta w dziale ARTYKUŁY, oraz w sąsiadującej pozycji noży Mcusta. W tym konkretnym przypadku rękojeści noży są wykonane z drewna Karin, przypominającego czeczotkę. Poza walorami estetycznymi, drewno jest gładkie a jednocześnie pozwala na taki uchwyt, że „trzyma się” dłoni.

Dla porządkowania oferty należy poinformować, że oferujemy noże w 3 różnych konstrukcjach:

  1. Noże Mcusta wykonane ze stali VG 10, z jednej płyty stalowej, z czarną rękojeścią;
  2. Noże NHS wykonane ze stali Aogami, wykonane z trzech płyt – środkowa płyta ze stali węglowej i zewnętrzne płyty wykonane ze stali nierdzewnej;
  3. Noże Mcusta wykonane z wielowarstwowej stali, tzw. nowoczesnego damastu;

Właściwie bardzo trudno zdecydować, który typ jest „najlepszy”. Noże mają różne ceny co wynika zarówno z zastosowanego materiału, polityki cenowej producenta jaki zapotrzebowania na rynku. Im bardziej ceniona marka i model, tym wyższa cena. Wszystkie wyżej wymienione noże reprezentują najwyższy poziom techniczny w Japonii. Warto również zaznaczyć, że te modele (Zanmai) mają szczególny kształt ostrzenia – jedna strona jest całkowicie płaska, a druga szlifowana w kształcie tzw. półbeczki. Jak duży jest wpływ takiego ostrzenia na efektywność cięcia to raczej zajęcie dla badaczy. Dla normalnych użytkowników to po prostu znakomite noże. Importujemy noże bezpośrednio od producentów lub firm wyznaczonych przez producentów, co powoduje najniższy możliwy poziom cenowy, taki sam jak w Japonii. Nóż Mcusta 210 mm kosztuje 750 zł + VAT (23%). Koszt wysyłki pokrywa dostawca. Wystawiamy faktury VAT. Nie odpowiadamy na anonimową korespondencję.